Технічні умови

Технические условия

Технічні умови (ТУ) – нормативний документ, що встановлює внутрішні технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, і визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, дотримані вимоги.

ТУ встановлюють вимоги до продукції, призначеної до самостійного постачання (виконання, надання) і регулюють відносини між виробником (постачальником) і споживачем (користувачем). ТУ можуть бути невід’ємною частиною комплекту конструкторської, технологічної або іншої технічної документації на продукцію або окремим документом. В Технічних умовах, які є окремим документом, повинен бути повний комплекс вимог до продукції, її виготовлення, контролю, приймання та постачання.

ТУ є технічним документом, який розробляється за рішенням розробника (виробника) або на вимогу замовника (споживача) продукції.

ТУ є невід’ємною частиною комплекту конструкторської або іншої технічної документації на продукцію, а при відсутності документації повинні мати повний комплекс вимог до продукції, її виробника, контролю і приймання.

Вимоги до виконання ТУ (на продукцію машинобудування, приладобудування, будівництва, а також окремих видів діяльності), регламентовано в ГОСТ 2.114.Також є установка ДСТУ-Н 4486:2005 надає методичні вказівки по типової будови, викладу та оформлення ТУ.