Санітарно-епідеміологічний Висновок

Санітарно-епідеміологічний висновок Держпродспожівслужби, або гігієнічний сертифікат, являє собою офіційний документ, що підтверджує відповідність продукції санітарним правилам і гігієнічним нормам. Таким чином, сертифікат є підтвердженням безпеки товарів для життя і здоров’я людини та навколишнього середовища. Крім того, при отриманні сертифікатів відповідності продукції зазвичай необхідно спочатку отримати даний документ.

Санітарний сертифікат видається згідно з правилами, закріпленим у висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03 / 52400 від 27.12.2004, і регулюється Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» № 4004-XII від 24.02.94

В даному висновку міститься список об’єктів ЗЕД (відповідно до кодів УКТЗЕД), а також об’єктів, які пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу і отримали гігієнічний сертифікат при реєстрації їх в Україні (пестициди, агрохімікати, вироби медичного призначення, медична техніка та ін.).

Продукція, що підлягає обов’язковому контролю, повинна пройти санітарно-епідеміологічну експертизу, після якої на неї і видається санітарно-гігієнічний висновок.

Висновок видається після перевірки зразків продукції на відповідність її певним вимогам санітарних норм та правил. Подібні перевірки для отримання сертифікатів проводять тільки територіально-епідеміологічні служби, а їх результати оформляються у вигляді протоколів.

Щоб отримати санітарно-гігієнічний сертифікат Держпродспожівслужби на продукцію іноземного виробництва заявник повинен надати наступну інформацію:

  • необхідну документацію на продукцію;;

інші документи, що підтверджують якість товару;
зразки.

Гігієнічний сертифікат є обов’язковим у багатьох випадках. А його відсутність загрожує істотним грошовими штрафами з боку контролюючих органів. Крім того, споживачів також цікавить наявність санітарно-епідеміологічного висновку.

Наші фахівці зможуть максимально полегшити процес отримання гігієнічних сертифікатів, взявши на себе всі зобов’язання і виконання робіт.

Читайте також як отримати висновок СЕС.